Spausdinti

MOSTA įgyvendinamame Eurostudent tyrime studentai įvertino ir dėstytojus

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) jau keletą metų prisideda įgyvendinant tarptautinį, 28-iose Europos šalyse atliekamą, studentų tyrimą EUROSTUDENT. Paskutinis šeštasis tyrimas yra atliktas šių metų balandžio-birželio mėnesiais.

Tyrime 3300 Lietuvos studentų pateikia faktus ne tik apie save ir socialinę aplinką, bet ir išsakė nuomonę apie dėstytojus:

  • Beveik pusė (46 proc.) studentų mano, kad jų dėstytojai juos įkvepia studijuoti, tačiau tik apie trečdalį (35 proc.) studentų pritaria teiginiui, kad dėstytojai rūpinasi jų mokymosi pažanga.
  • Magistrantai geriau vertina dėstytojų darbą nei bakalauro studijų studentai:

o   56 proc. pritaria, kad dėstytojai juos įkvepia (bakalaurų – 46 proc.);

o   kad dėstytojai rūpinasi jų mokymo pažanga pritaria 40 proc. magistrantų (bakalaurų – 33 proc.).

  • Dėstytojų rūpestį dėl mokymosi pažangos labiau jaučia kolegijų (40 proc.) nei universitetų studentai (33 proc.).
  • Dėstytojus, kaip įkvepiančius mokymuisi, aukščiau vertina menų, humanitarinių (59 proc.) bei socialinių mokslų (54 proc.) studentai.
  • Kiek kukliau dėstytojų gebėjimus įkvėpti mokymuisi, įvertino studentai, studijuojantys fiziniuose (44 proc.), technologijos (40 proc.) moksluose  bei IT (32 proc.) studijose.

EUROSTUDENT VI tyrimas Lietuvoje vykdytas 2016 m. balandžio-birželio mėn. Tyrime dalyvavo visų aukštųjų mokyklų I ir II pakopos studentai.  Galutiniai rezultatai, kur Lietuvą galėsime palyginti su kitomis šalimis, bus prieinami 2017 m. balandį.

Sekite mūsų naujienas:

© 2018 Všį Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 300845435.

Geležinio Vilko g. 12, LT-03163 Vilnius. Tel. (8 5) 212 6898, faksas (8 5) 243 0402, el. p. info@mosta.lt

 

Naudojant MOSTA paskelbtą informaciją kituose leidiniuose, žiniasklaidos priemonėse, viešuose pristatymuose ir kitais būdais būtina nurodyti MOSTA kaip šaltinį.